Jak zwiększyć wydajność wytłaczarki w recycklingu?

Wydajność wytłaczarek jest bardzo ważnym parametrem dla użytkowników. Producenci wytłaczarek nieustannie starają się poprawić wydajność maszyn, żeby przy zachowaniu rozsądnych koszów eksploatacji maksymalnie je usprawnić. Tymczasem jest kilka sposobów na zwiększenie wydajności układu, a jednym z nich jest wykonanie w strefie zasypowej cylindra rowków spiralnych. Wówczas materiał dozowany przez otwór zasypowy przedostaje się do wolnej przestrzeni między ślimakiem a otworem wewnętrznym i spiralnymi kanalikami.

Co to daje?

Dzięki takiej konstrukcji zwiększa się przestrzeń do której może dostać się tworzywo w zasypie. Objętość dozowanych polimerów, jaka może zostać podana do układu, może wzrosnąć nawet o 50%, a także poprawić proces przygotowywania tworzywa do homogenizacji. Czyli wymieszania termicznego i mechanicznego poprzez jego intensywne ścinanie w stosunkowo niewysokiej temperaturze. Równocześnie zmienia się charakterystyka samego procesu wytłaczania.

Jak to się dzieje? Między innymi poprzez zmianę rozkładu ciśnienia w układzie, co zapewnia mniejsze obciążenie głowicy wytłaczarskiej oraz zabezpiecza w znaczącym stopniu przed pulsowaniem tworzywa.

Aby zachować korzyści płynące z zastosowania rowków należy dbać o ich stan poprzez weryfikację głębokości oraz ogólnego stanu otworu głównego cylindra. W kwestiach pomiarów układów zawsze jesteśmy do dyspozycji Klienta, możemy również odtworzyć lub zaproponować nową geometrię strefy zasypowej cylindra.

Jak jeszcze można zwiększyć wydajność wytłaczarek?

Innym zalecanym sposobem na zwiększenie nie tylko wydajności, ale również energooszczędności wytłaczarki jest okresowa kontrola stanu układu plastyfikującego. Układ plastyfikujący jest sercem wytłaczarki i odpowiada za przetwarzanie oraz transportowanie tworzywa do głowicy formującej produkt finalny.

Ślimak wraz z cylindrem są głównymi podzespołami układu. Mają one bezpośredni wpływ na wydajność oraz energooszczędność wytłaczarki, a okresowa weryfikacja ich stanu, połączona z jego regeneracją, gwarantują utrzymywanie wysokich wydajności ekstruzji oraz jakości produktów.  (Zobacz zalecane materiały do regeneracji)

    Jakie są zalety regeneracji wytłaczarki?

    • Wzrost wydajności wytłaczarki po regeneracji nawet o 50%
    • Nawet o 200% wzrasta okres eksploatacji po regeneracji – uszlachetnieniu i wzmocnieniu
    • Zmniejszenie zużycia prądu nawet o 30% dzięki odnowieniu układu.

    Zważywszy na to, że od ponad 10 lat zajmujemy się produkcją i regeneracją układów plastyfikujących zyskaliśmy odpowiednie doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie udzielić fachowej pomocy w rozwiązywaniu problemów technicznych z wytłaczarkami i wtryskarkami.

    Rozwiązaliśmy problemy już setek Klientów, dlatego w razie wystąpienia jakichkolwiek pytań lub niejasności, gorąco zapraszamy do kontaktu emailowego lub telefonicznego.

    Napisz do nas!

    Tytuł: Chcę poprawić wydajność wytłaczarki!

    12 + 13 =

    envelope Dziękujemy! Skontakujemy się z Toba w najbliższym czasie.

    Masz jakieś pytania? Zostaw numer telefonu.
    Zadzwonimy do Ciebie!

    Pole "Numer telefonu" nie może być puste i podany numer musi posiadać odpowiedni format.

    Proszę zaakceptować regulamin

    loader
    envelope close