Odlewy

Oferta obejmuje odlewy na bazie kobaltu i niklu wytwarzane z wykorzystaniem poniższych metod odlewania:

1. Odlewanie w formach piaskowych

Najlepsza metoda w przypadku większych elementów o dużych przekrojach poprzecznych. Proces ten umożliwia uzyskanie złożonych kształtów przy relatywnie niedrogich formach drewnianych.
Max. waga odlewu 350 kg, max. wymiar 1000 mm.

2. Odlewy skorupowe żywiczne

To ekonomiczne rozwiązanie stosowane w przypadku średniego i dużego wolumenu produkcji relatywnie prostych kształtów. W wyniku tego procesu osiąga się bardziej rozdrobnioną mikrostrukturę i wyższe poziomy twardości w porównaniu z odlewaniem piaskowym, co czyni go przydatnym dla narzędzi tnących i noży.
Max. waga odlewu 24 kg, max. wymiar 500 mm.

3. Odlewanie metodą traconego wosku

To idealna metoda dla elementów o skomplikowanych kształtach. Proces traconego wosku, z wykorzystaniem skorupy ceramicznej, pozwala osiągnąć doskonałą powierzchnię odlewu zbliżoną do wymiarów końcowych, co minimalizuje potrzebę obróbki. Stopy są topione w piecach indukcyjnych wysokiej częstotliwości, zapewniając kompletną elastyczność i metalurgiczną niezawodność.
Max. waga odlewu 25 kg, max. wymiar 200 mm.

4. Odlewanie próżniowe

Stanowi ono uzupełnienie możliwości odlewanie metodą traconego wosku. Proces przetopu próżniowego przy odlewaniu metodą traconego wosku specjalnych stopów niklu jest naturalnym rozszerzeniem technologii przy elementach turbin.

5. Odlewy odśrodkowe

To idealne rozwiązanie dla wysokiej jakości elementów cylindrycznych. Siły odśrodkowe wywierają nacisk na płynny metal przy zimnej formie, w wyniku czego uzyskuje się zwartą część o jednorodnej drobnej strukturze ziarna. Niepodzielność i odporność na zużycie struktury czyni ją wyjątkową w przypadku występowania zużycia ciernego. Odlewy są dostarczane jako półprodukty lub w formie obrobionej.
Max. waga odlewu 325 kg, max. średnica 600 x 400 mm.

envelope Dziękujemy! Skontakujemy się z Toba w najbliższym czasie.

Masz jakieś pytania? Zostaw numer telefonu.
Zadzwonimy do Ciebie!

Pole "Numer telefonu" nie może być puste i podany numer musi posiadać odpowiedni format.

Proszę zaakceptować regulamin

loader
envelope close