Układy plastyfikujące

Wstęp: 

Od 1995 roku specjaliści firmy Elkrem zdobyli szereg cennych doświadczeń w doborze materiałów spawalniczych i wzmacnianiu powierzchni metalowych.  Doświadczenia i wiedzę aktywnie wykorzystujemy w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych przy produkcji, wzmacnianiu i regeneracji układów uplastyczniających. Specjalizujemy się w dostarczaniu ulepszonych podzespołów maszyn narażonych na ekstremalne zużycie zwłaszcza w recyklingu, przetwórstwie twardego PVC, WPC i tworzyw z wysoką zawartością dodatków. Dla przetwórstwa mniej wymagających tworzyw możemy dobrać równie wytrzymałą napoinę co przekłada się na zwiększoną odporność na ścieranie

Nowe układy plastyfikujące: 

Jako firma produkcyjna rozumiemy potrzeby naszych Klientów dotyczące redukowania ryzyka niespodziewanych postojów produkcyjnych. W tym celu dostarczamy nowe układy uplastyczniające wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz wykonanych na precyzyjnych nowoczesnych maszynach CNC pod okiem doświadczonych technologów i konstruktorów. Naszą domeną jest stawianie na powtarzalność produkcji, wysoką wytrzymałość wytworzonych części oraz sprawną obsługę Klienta.

W celu zamówienia nowych ślimaków i cylindrów proponujemy pomiary i utworzenie szczegółowej dokumentacji w postaci rysunków technicznych poszczególnych detali u Klienta i w siedzibie naszej firmy.

W firmie Elkrem możesz zamówić ślimaki i cylindry w wersji azotowanej i/lub bimetalicznej według poniższego zakresu technicznego:

RodzajZakres średnicZakres długości
Układy jednoślimakowe20 mm - 200 mm*500 mm – 8.000 mm*
Układy dwuślimakowe równoległe50 mm – 135 mm*850 mm – 6.000 mm*
Układy segmentoweindywidualna weryfikacjaindywidualna weryfikacja
Układy dwuślimakowe stożkowewszystkiewszystkie

*- możliwe jest wykonanie poza w/wym. Zakresem wymiarów po indywidualnej weryfikacji

Do szczególnie wymagającego przetwórstwa proponujemy cylindry bimetaliczne o twardości (w zakresie): 60-69 HRC i grubości warstwy stopu wewnętrznego 2mm. Dobór parametrów warstwy bimetalicznej dokonujemy indywidualnie.

Regeneracja i wzmacnianie układów plastyfikujących:

Wieloletnie doświadczenie przy dobieraniu napoin dla naszych Klientów pozwala nam zaproponować najwłaściwszy materiał spawalniczy do wzmocnienia ślimaków zgodny z aplikacją danego układu plastyfikującego. W naszej opinii najlepszą metodą jest napawanie zwojów metodą plazmową (PTA). Wiązka plazmy osiąga temperaturę 15.000-20.000 ℃ , przez co napoina skutecznie wtapia się w zwój, co nie jest możliwe przy napawaniu popularną metodą TIG lub MAG (temperatura ok. 3000 -4000 ℃). W ten sposób praktycznie eliminujemy ryzyko odpadania napoiny podczas pracy układu i zapewniamy ciągłość produkcji. Na życzenie klienta dopuszczamy tańsze i mniej trwałe rozwiązania za pomocą napawania specjalistycznymi drutami spawalniczymi (twardość 250HB – 69HRC) w tym również takich, które zawierają węgliki spiekane.

Doboru napoiny dokonujemy na podstawie badania składu rodzimego materiału ślimaka oraz w oparciu o informacje odnośnie przetwarzanego tworzywa sztucznego. W naszym portfolio posiadamy napoiny typu Stellite oraz proszki wykonane dla nas na zamówienie przez najlepsze europejskie fabryki proszków PTA do najcięższych warunków przetwórstwa. Stosowane przez nasz proszki zapewniają twardość w zakresie 50-65 HRC i wysokiej zawartości szlachetnych dodatków stopowych.  Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i dobieramy właściwe parametry napoiny.

W przypadku jeśli ślimak był tylko azotowany, ślimak zregenerowany będzie miał wyższą wytrzymałość niż nowy detal. Z tego względu regeneracja nabiera charakteru uszlachetniania i wzmacniania zwojów. Regenerowana część będzie znacznie dłużej funkcjonowała i utrzymywała wysoką wydajność maszyny.

W celu najszybszej realizacji regeneracji najlepiej skontaktować się z nami i zaplanować z wyprzedzeniem termin naprawy.

RodzajZakres średnicZakres długości
Układy jednoślimakowe20 mm - 200 mm500 mm – 6.000 mm
Układy dwuślimakowe równoległe50 mm – 135 mm850 mm – 5.000 mm
Układy segmentowetylko nowe wykonanietylko nowe wykonanie
Układy dwuślimakowe stożkowewszystkiewszystkie

envelope Dziękujemy! Skontakujemy się z Toba w najbliższym czasie.

Masz jakieś pytania? Zostaw numer telefonu.
Zadzwonimy do Ciebie!

Pole "Numer telefonu" nie może być puste i podany numer musi posiadać odpowiedni format.

Proszę zaakceptować regulamin

loader
envelope close